Depremzede Sporcu Eylül Aslan Şampiyon Oldu

29 Mart 2 Nisan 2023 tarihlerinde Okullar Arası Gençler Muaythai Şampiyonası Ankara ilinde yapıldı.

05 Nisan 2023 2.096 views 0

Malatya ili adına katılan depremzede Sporcular büyük başarılar elde etti.

Yarışmaya 1 idareci, 1 Antrenör ve 5 sporcu ile katılım sağlayan Muaythai sporcuları 60 kg da Eylül ASLAN şampiyon olurken 40 kg da Hacer Özdil ise üçüncü oldu.

 

Şampiyona ile ilgili Milli Sporcu Eylül ASLAN şunları söyledi; Geçen hafta Türkiye Gençler Muaythai Şampiyonasında üçüncü olmuştum.  Bir hafta sonra yapılan Okullar Arası Gençler Türkiye Muaythai Şampiyonasında şampiyon oldum. Bu şampiyonluğu tüm Malatyalı hemşehrilerimize gelsin.

15 günde iki Türkiye şampiyonası yaşadım. Ama yinede Malatyada ve Ülkemizde yaşanan Deprem sevincimizi buruk yaşamaktayız. Ülkemiz ve milletimiz güçlü bir iradeye sahip inşAllah tez zamanda bu acıları ve bu yaraları hep birlikte saracağız.

Malatya Gençlik Spor İl Müdürümüze, spor şube müdürümüze, çok amaçlı spor salonunda personelerine,okul sporları şube müdürümüze, personellere ve okuluma teşekkür ederim. Ayrıca her zaman varlığını ve emeği üzerimde olan Milli Takım Antrenörü ve Antrenörüm Ramazan YAVUZ minnettarım. Nice şampiyon sporcular yetiştirmiş nice gençleri topluma kazandırmış ve hizmet insanı ve hocaların hocası Ramazan YAVUZ hocama tekrardan saygılarımı sunuyorum.

 

Hacer ÖZDİL şunları söyledi; ilk defa hem Okullar Arası Gençler Türkiye Muaythai Şampiyonasına hem de ilk defa ringe çıktım. Okullar Arası Gençler Türkiye Muaythai Şampiyonasında üçüncü oldum. 2022 Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde yaz okulunda hobi olarak başladığım sporda bana inanan ve güvenen hocaların hocası Milli Takım Antrenörü Ramazan YAVUZ hocam çok şey borçluyuz. Bize hem sporu sevdirdi hemde geleceğimizi şekillendirecek öğütler ve nasihatler vererek bizlere destek oluyor. Bana tek değil spor yapan yapmayan herkese yardımcı oluyor. Eğer Deprem olmasaydı bu şampiyonaya yaklaşık 30 kişi katılacaktık. Tüm arkadaşlarım başarılı olacağına inanıyorum ama olmadı.

Gerçekten öyle bir sporcu kitlemiz vardı ki 2023 ve 2024 yıllarında tarih yazacaktık. Çok deneyimli çok tecrübeli ve çok bilgili bir hocamız var. Bu benim için bir başlangıç olur devamı gelecektir. Yaklaşık bir aydır antreman hiç yapamadım ve bu şekil Türkiye Muaythai Şampiyonasında üçüncü oldum. Bu demektir ki hocamız bizi ne kadar iyi çalıştırmış olduğunun bir göstergesi antremanlarımıza devam etmiş olsaydık. Burada şampiyon olarak dönerdim.Malatya Gençlik ve Spor İl müdürlüğü Çok Amaçlı spor salonunda Amirimize ve çalışan personellere bize göstermiş oldukları ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz. Dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.