Sami Er: Söğütlü Cami İçin Kararımız Net!

Malatya’da 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremlerde ağır hasar alan Söğütlü Cami ile ilgili iddialara son noktayı koydu.

23 Mart 2024 1.701 views 0

Depremlerden etkilenen ve ağır hasar alan kentin simge mekânlarından olan Söğütlü Cami, yeniden inşa edilmek üzere aralık ayında yıkımı gerçekleştirilmişti.

Sami Er, Malatya’nın sembollerinden olan ve 6 Şubat’ta ağır hasar alarak yıkılan Söğütlü Cami’nin “yeri değişiyor, cami yerine iş merkezileri yapılacak” söylentilerini yalanladı.

Katıldığı her programda Söğütlü Caminin yerinde inşa edileceğini vurgulayan Başkan Adayı Sami Er, X platformunda paylaştığı video da “Söğütlü Cami ile alakalı çok soru alıyorum. Bu konuda kararımız net; Malatya’nın hafızası olan ve her birimizin içinde, çevresinde anıları olan Söğütlü Cami aynı yerine inşa edilecek. Bu güzel haber vesilesiyle tüm hemşehrilerimizin Cumasını tebrik ediyorum.” dedi.

Malatya’yı ayağa kaldıracak projelerini açıklayan Er, depremde hasar gören camilerin inşası noktasında da projelerinin olduğunu ifade etti. Bu kapsamda geçici ibadethaneleri açacaklarını yine 300 civarında camiyi de hayırsever vatandaşların bağışlarıyla inşa edeceklerini söyleyen Er, cami altlarına veya yanına taziye evi, çok amaçlı toplantı salonları yapacaklarını açıkladı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.