Battalgazi İçin 52 Projemiz Hazır

Selahattin Gürkan Belediyecilik Konusunda Takdir Edilmelidir

23 Mart 2024 1.736 views 0

CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş, seçim çalışmaları kapsamında esnaf ve vatandaşları ziyaret etmeye projelerini anlatmaya devam etti.

SELAHATTİN GÜRKAN

Seçimlere az bir süre kala çalışmalarına tempo artırarak devam eden CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Karakuş, “6 Şubat ‘ta makam ve mevkimiz yoktu. Depremde tüm vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışırken yardımlarını esirgemeyen tek bir insan vardı. Onun adıda Selahattin Gürkan’dır. Selahattin Gürkan Başkanıma sonsuz teşekkür ediyorum. Depremde herkesin üzerinde bir şaşkınlık vardı. İnsanlar enkazların altında kalan canları kurtarmak mı, yoksa yağmur kar yağışında kalacak yer bulmak mı eş dost anne baba ve çocuklarına. İşte bu şaşkınlık içerisinde Selahattin Gürkan Başkan Yeşilyurt Kaymakamlığını arayarak bizlere çadır konusunda yardımcı oldu. Biz 738 çadır dağıtımı gerçekleştirdik. Genelde Orduzu, Hanımınçiftliği,Şanlıkaya, Kaldırım , Eskimalatya, Dilek, Yazıhan yani bölge ve insan ayrımcılığı yapmadan herkese ulaştırmaya çalıştık. Şunu da belirtmek isterim ki belediyecilik konusunda Selahattin Gürkan hakikaten gereken her şeyi yapmıştır.Özellikle deprem zamanı. Siyasette rakibim olsa da İnsanların iyi yaptığı hizmetleri taldir etmek gerekir . Misal AK Parti benim rakibim. İlk 2 döneminde AK Parti’ye kimseye laf söyletmedim. Biz siyaseti niçin yapıyoruz. Toplum ve toplumun yararına yapıyoruz. Biz siyasete mecbur ve mahkum değiliz. Topluma bir artı ve katmadeğer katalım, toplumun sırtındaki yükü biz omuzlayalım diyoruz. “ şeklinde konuştu.

NEDEN CHP

Malatya’da özel bir tv kanalının programına katılan CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş, “ CHP’de aday olmamda , İl Başkanı Barış Yıldız’ın gayretleri çok olmuştur. Barış bey ile görüşmelerimizde insanları birleştirmek için elimizden ne geliyorsa yapalım. Ortak paydamızın Malatya olduğunu gördük. İnsanları ayrıştırmadan insanlara yardımcı olabilecek bir birliktelik oluştu.Akabinde Aday olmamdaki tek sebep siyasi ahlak çökmüş olması. CHP’de bana kimse namaz kılma, oruç tutma demedi. Bu ayrımcılığı yapmadılar. Her zaman saygı duydular. Bizlerde CHP’de daha rahat bir belediyecilik anlayışı sunacağımızı vatandaşlarımıza anlattık. Bakış açımızı değiştirmemiz lazım. Ayrımcılığın zamanı değil, Malatya’nın ayağa kaldırma zamanıdır diyerek vatandaşlarımıza bir bir anlatıyoruz. 12 gün süre kaldı anlatmaya devam edeceğiz “ ifadelerine yer verdi.

PROJELERİMİZ

Projeler konusunda bilgi veren Karakuş, “ Bizim Battalgazi için 52 projemiz hazır. Biz diyoruz ki Tarım Köyleri oluşturacağız. Birlikte üretim yapacağız. Sektörel komiteler ve yerinde gelişim, altyapı ve yeniden inşa, yeşil enerji ve çevre dostu, gençlik eğitim merkezleri şeklinde bir çok projemiz hazır durumda. Bu şehrin kadim geçmişi, yetişmiş insan gücü en büyük sermayemizdir. Emin olun ki benim en büyük sermayem bu şehrin güzel insanları olacaktır. Amacımız belediye tarihi boyunca şehrimizde belirli bir seviyeye getirilen çıtayı zirveye taşımaktır.31Mart’tan sonra Battalgazi’de değişim yaşanacağını belirtmek istiyorum. Mahalli idareler seçimleri ile ilgili Battalgazi İlçemizde  seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyoruz. Ziyaretlerimizde gördüğümüz yoğun ilgiden çok memnunuz. İnanıyorum ki seçime kadar katılımlar yoğun bir şekilde devam edecektir’’dedi

Karakuş, “Projelerimizi oluştururken sizin de önerileriniz ve katkılarınızla projelerimizi yürütmek istiyoruz. Gençlerimizi kültür eğitim ve spora yönlendireceğiz. Bunun için yeni sahalar yapacağız. Dolayısıyla bizim geleceğimiz ve en büyük yatırımımız çocuklarımız ve gençlerimiz. Büyük Atatürk’ün emanet ettiği gençler hepimiz bizler ondan aldığımız bayrağı daha iyi bir nesil yetiştirmek için kültür sanat ve eğitim anlamında eşitliği sağlayacağız. Her zaman söz verdik, yapmaya çalıştık. Kadınlarımıza gençlerimize ve engelli kardeşlerimize her zaman pozitif ayrımcılık yapacağız. Şehit ve gazi ailelerimiz her zaman başımızın tacıdır. Hayır diyemeyeceğimiz gruplar bunlar” diye konuştu.

DEPREM YARALARINI SARMAK ÖNCELİĞİMİZ OLACAK…

CHP Battalgazi Belediye Başkanı Ali Karakuş, “Malatyalı hemşerilerime öncelikle selamlarımı iletiyorum.  Emin olsunlar biz Malatya’yı kazandığımızda önceliğimiz deprem yaralarını saracağız. Kimsenin kafası karışmasın . Muhalefet partileri kazandığında hizmet gelmez mantalitesini herkesin kafasından silmesi gerekir. Bizler kazandığımızda inanın Malatya kazanacaktır. Hizmet bir memlekete aşık ve o memlekette hayatlarını idame ettirenlere yani işin ehli insanlara teslim edilmesi gerekir. Ve inanıyorum ki bu seçimde vatandaşlarımız seçim gezileri kapsamındaki teveccühü sandık tada gösterecektir.”

Bu adaylık sadece benim için değil, hepimiz için bir fırsattır diyen Ali Karakuş, “Battalgazi’mizin her köşesinde, her kesiminden insanların sesi olmayı, herkesin endişelerini ve umutlarını anlamayı ve bu dönüşüm yolculuğunda hep birlikte yürümeyi taahhüt ediyorum. Birlikte daha güçlü, daha adil ve daha yaşanabilir bir Battalgazi için elimizi taşın altına koymalıyız. Yerel yönetim anlayışımın temelini, şeffaflık, katılımcılık ve adalet oluşturacaktır. Sizlerin görüşlerini, önerilerinizi ve ihtiyaçlarınızı dinleyerek, karar alma süreçlerine dahil olmanızı sağlayacağım. Sizlerin beklentilerini karşılamak için birlikte politikalar geliştirecek, sorunların üzerine odaklanacak ve çözüm odaklı adımlar atacağım.” Şeklinde konuştu.

CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş ve beraberindeki heyet daha sonra Yetimler Kervanı Dernek Başkanı İhsan Çolak ve yönetim kurulunu ziyaret etti. Karakuş, “ Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin başarılı çalışmalarını yakinen takip ediyoruz ve takdir ediyoruz. Yıllardır yaptıkları yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştığını bilen hayırseverlerin bu yılda Fitre ve Zekatlarını Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine ulaştırılması ihtiyaç sahiplerine bir nebze de olsa nefes olacak.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.