Dicle Üniversitesi Güneydoğu Kariyer Fuarı’nda Fırat Edaş Standına Büyük İlgi

Sorumluluk sahasında bulunan 4 ilde elektrik dağıtım hizmeti sunan Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., 5-6 Ocak tarihleri arasında düzenlenen ve bölgenin en büyük insan kaynakları etkinliği olan Güneydoğu Kariyer Fuarı (GÜDKAF’24) ‘na katıldı.

11 Ocak 2024 2.228 views 0

Diyarbakır Dicle Üniversitesi 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen fuar, genç yetenekler ile iş dünyasını buluşturdu.

T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinatörlüğünde ve Dicle Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen Güneydoğu Kariyer Fuarı (GÜDKAF’24) gençleri iş dünyası ile buluşturdu. Fuarın katılımcılarından biri de sorumluluk sahasında bulunan Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli illerine kesintisiz ve kaliteli elektrik dağıtım hizmeti sunan Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş oldu.

GENÇLERE İŞ BASVURUSUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR ANLATILDI

GÜDKAF’24’te üniversiteli gençler ile mezunlara sunulacak kariyer fırsatları ve sektörle ilgili bilgilerin verildiği Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. standı ilk günden öğrencilerin ilgi odağı oldu. Genç yeteneklere Şirket hakkında ve değişen iş dünyası hakkında bilgi veren İnsan Kaynakları Birim yöneticileri öğrencilerle sohbet ederek sektörümüze ilgi gösteren öğrencilerin özgeçmişlerini kabul etti.

Yaklaşık 50 bin kişinin katıldığı binlerce üniversite öğrencisi ve mezunun, kamu ile özel sektörden çok sayıda işverenle bir araya geldiği bilgilendirme toplantıları ve atölye çalışmalarının yoğun şekilde yapıldığı fuarda Şirket yetkilileri kariyer olanakları ve sektörle ilgili detaylı bilgiler verdi.

Fuarda Fırat EDAŞ adına Şirket Müdür Yardımcısı M. Emin Şekeroğlu “İş Dünyası İçin Doğru Adım – Yetkinlik Çantası Oluşturmak”, Fiyatlandırma Ve Satış Planlama Grup Müdürü Emre Evgallıoğlu da “Enerji Ticaretinde Kariyer olanakları” konularında gençlerle bir araya gelerek kariyer yolunda doğru adımları atmanın önemini anlatan çalıştaylar gerçekleştirdi.

Üniversite ve özel sektör iş birliklerinin bir kez daha altının çizildiği fuarda nitelikli insan kaynağına ulaşmak için staj ve iş başvuruları alındı.

“GELECEĞE GENÇ ARKADAŞLARIMIZIN GÖZÜNDEN BAKMAK VE BU YOLU ONLARLA YÜRÜMEK İSTİYORUZ”

Güneydoğu Kariyer Fuarı hakkında değerlendirmelerde bulunan şirket yetkilileri tarafındanbilginin yayılım hızının çok yüksek olduğu ve inovasyonun yeni normal haline geldiği bir çağda, doğru bilgiye erişim ve bu bilginin nitelikli ekipler tarafından işlenerek inovasyonuna çevirebilmesi kurumlar için hayati önem kazandığının altı çizildi. Şirket yetkilileri, “Kendinizi değişik ortamlara, değişik koşullara hızla uyarlayabilecek şekilde yetiştirmeniz ve kendinizi geliştirmeniz de çıkacağınız kariyer yolculuğunun en kutsal basamağı. Nitelikli insan kaynağının ana merkezi olan eğitim kurumları ile aynı amaç doğrultusunda aynı yolda yürüyoruz ve biliyoruz ki sektörel gelişmeye verilecek her katkı siz gençlere dokunmaktan geçiyor. Fikirlerinize, yaratıcılığınıza, inovatif bakış açınıza, geleceği birlikte şekillendirmek için ihtiyacımız var.. Geleceğe sizlerin gözünden bakmak, fikirlerinizi tecrübelerimiz ile birleştirip kaliteli işlere imza atmak, sektörümüze katma değer sağlayacak projeler üretmek her iki taraf adına da büyük ses getirici adım

olacaktır. İş hayatına adım atmaya hazırlanan genç arkadaşlara yol gösterici olmayı en önemli hedef olarak belirledik. Fuar sayesinde genç ve enerjisi yüksek arkadaşlarla ekip arkadaşı olmak istiyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.