Av. İbrahim Gök,İsrail Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Gök İsrail hakkında suç duyurusunda bulundu

21 Kasım 2023 2.911 views 0

İstanbul 2 Nolu barosu öncülüğünde harekete geçen binlerce avukat imzaladıkları dilekçeleri Uluslararası Ceza Mahkemesi Başsavcılığı’na gönderdi.

İsrail’in Gazze’deki sivillere karşı saldırıları, soykırım ve insanlığa karşı işlenen suçlar nedeniyle İstanbul 2 Nolu barosu öncülüğünde harekete geçen binlerce avukat imzaladıkları dilekçeleri Uluslararası Ceza Mahkemesi Başsavcılığı’na gönderdi. Elazığlı Avukat İbrahim Gök’te İsrail hakkında Uluslararası Ceza Mahkemesi Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Avukat İbrahim Gök Uluslararası Ceza Mahkemesi Başsavcılığı’na sunduğu suç duyurusu dilekçesinde; “Gazze’de Filistinlilere karşı İsrail’in işlemekte olduğu, savaş suçları, saldırı, abluka ve tehcir suçları, insanlığa karşı suçlar ve soykırım suçları ile ilgili olarak İstanbul 2’Nolu Barosu’nun hazırlamış olduğu 15.11.2023 tarihli dilekçeye İstanbul 2’Nolu Barosu ile birlikte imza verdiğimi, Uluslararası Ceza Mahkemesini kuran Roma Statüsü ‘nün 15. Maddesi uyarınca. şikayetçi olduğumu beyan eder yukarıda yazılı suçları işleyen şüphelilerin cezalandırılması için gerekli soruşturmanın yapılarak dava açılmasını talep ederim” ifadelerine yer verdi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.