Lazer Epilasyonda Güncel Bilgiler; En Çok Tercih Edilen Bölgeler Değişiyor mu?

08 Ocak 2021 7.150 views 0

Pürüzsüz, kıllardan temizlenmiş, parlak bir vücut kime çekici gelmez ki? Lazer epilasyon tüm vücutta kullanılan, her türlü kıl yapısını kökten yok etmeye yönelik bir uygulama. Lazer Epilasyon İstanbul Quartz Klinik ‘te profesyonel estetisyenler tarafından uygulanıyor. Lazer epilasyonda en son teknoloji cihazı olan Buz Lazer Epilasyon hakkındaki yazımızı sizler için derledik.

Lazer Epilasyonda En Çok Hangi Bölgeler Tercih Ediliyor?

Lazer epilasyon da en fazla tercih edilen bölgeler kadınlara ve erkeklere göre farklılıklar gösteriyor.

Kadınlarda Lazer Epilasyon Bölgeleri

Etek, elbise giymeyi tercih eden kadınlar bacak bölgesi epilasyonuna ilgi gösterirken, kolları açıkta olan kadınlar kol altı ve kol bölgesi epilasyonu tercih ediyorlar. Genital temizliği ön planda tutan ve acı veren eski tip özel bölge epilasyonlarından sıkılan kadınlar da lazer epilasyonu yaptırıyorlar. Bazı ilaçlar kadınlarda kılların artmasına neden olur. Hormonları etkileyen bu ilaçlar kadınların özellikle yüz bölgelerinde de kıllanmaya sebep olmakta. Dudak üstündeki bölge, çene bölgesi ve kulak önünden çene kemiği bölgesine inen yüz kısmında kıllanmalar oluşabiliyor. Yüz bölgesinde de lazer epilasyondan faydalanılıyor.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Bölgeleri

Erkeklerde kıllanma bölgeleri kadınlara göre değişiklik gösteriyor. Modern hayatta fazla kıllı bir erkek vücudu çekici ve seksi kabul edilmiyor. Kalıtsal kıllanmalar babalardan oğullara geçme özelliği taşıyor. Sırt bölgesindeki kıllanmalar belki de erkeklerin en olmasını istemediği kıllanma bölgesi. Kimi erkekler göğüs bölgesindeki kıllardan da rahatsızlık duyuyor. Göbek bölgesi, ellerin üstü ve omuzlarda da uygulanan lazer epilasyonla yoğun kıllı görünüm erkeklerde yerini çekici bir vücuda bırakıyor. İnce uçlu özel başlıkla erkeklerin yüz bölgesi sakal kıllarının şekillendirilmesinde de rahatlıkla epilasyon yapılabiliyor.

Epilasyondan Önce Ne Yapmak Lazım?

Buz Lazer Epilasyonundan önce Quartz Klinik estetisyenleri ile ön görüşme yapılarak, lazer uygulaması hakkında genel bilgiler verilir. Bu bilgiler epilasyon öncesinde epilasyona nasıl gelmeniz gerektiği hakkındadır.

Lazer epilasyona gelmeden bir ya da iki gün öncesinde epilasyon yaptıracağınız alanı jiletle traşlamanız gerekiyor. Eğer jiletin kılları kalınlaştıracağını düşünüyorsanız artık bu fikri bırakabilirsiniz. Buz lazer cihazının kılı ve köke giden uzantısını görmesi bakımından belirli oranda kısaltılması gerekir. Kökten yapılan epilasyon uygulamalarında cihazlar kökü göremez. Bu bakımdan lazerden en az 1,5 ay  öncesinde kılların kökten alınmasını istemiyoruz. Kılların aynı zamanda çok uzun olmaması gerekiyor. Kıllar uzun olduğunda lazerin etkisiyle cilde zarar verebiliyor.

Lazer uygulamasına gelirken vücudunuza parfüm, krem, lotion ürünleri sürülmez. Bu ürünler lazer ışınlarıyla tepkimeye girer ve seans sonrasında cildinizde yanığa benzer iz oluşumuna sebep olur. Uzman estetisyenlerin yapacağı uyarıları dikkatle dinlemeli ve uyarılara uygun şekilde gelmeniz, uygulama sonrasında cildinizde iz kalmamasını sağlar.

Lazer Epilasyonda Hangi Cihaz Tercih Edilmeli?

Lazer epilasyon uygulamasında, Op. Dr. Leyla Arvas Buz Lazer İstanbul Epilasyon cihazlarından Soprano Ice Lazer Platinum ve Soprano Ice Lazer Titanium cihazları kullanılıyor.

Soprano Ice Lazer Titanium en son çıkan buz lazer teknolojisine sahip. Her iki buz lazer epilasyonda da Alexandrite, Diode ve Nd:YAG üçlü dalga boyu kullanımı bulunuyor. Üçlü dalga boyu cilt rengi, kıl rengi, kıl kalınlığı gibi faktörleri nötralize ederek her kişide aynı kalıcı sonuca ulaşmayı hedefliyor. Soğutma başlıkları kişinin cildini -3 santigrat dereceye kadar soğutarak, dalga boylarının ciltte yarattığı acıyı hissetmeyi engelliyor.

Bu iki cihaz arasındaki fark ise buz başlığı genişliği. Platinum cihazına göre %40 daha geniş başlığa sahip Titanium epilasyonun daha hızlı olmasını sağlıyor ve daha geniş alana aynı anda etki ediyor.

Lazer Epilasyonda İlk Seans Bitti, Peki Ya Sonrası?

Buz lazer epilasyonun konforu hiç şüphesiz tartışmasızdır. Rahatlatıcı masaj etkisi yaratan buz başlığı ile her mevsim rahatlıkla yapılır ve özellikle yaz aylarında ara vermeye gerek kalmaz. Ancak seanslardan hemen sonra güneş ışığı cilde zarar verebileceği için güneşten korunmak gerekir. Peeling gibi cildi soyan işlemlerin yapılmaması, cildin tahrip edilmemesi gerekir.

Her kılın bir büyüme döngüsü bulunduğu için deride farklı katmanlarda bulunan köklerin çıkış hızı da aynı olmaz. İki seans aralığının uzman hekimlerce en uygun olarak iki ay olduğu belirlenmiştir.  Yaklaşık 6 ile 8 seans buz lazer uygulamasıyla kıllar kökten yok olur. Kıl yoğunluğu aşırı olan kişilerde ise ek bir ya da iki seans daha alınabilir. Seanslar tamamen bittikten sonra kıl köklerinin %90 oranında körleşmesi ve temizlenmesi gerçekleşir.

Buz Lazer Epilasyon İstanbul için hemen Quartz Klinik +90 212 241 46 24 nolu telefondan randevunuzu oluşturun, Op. Dr Leyla Arvas gözetiminde profesyonel estetisyenler ile Buz Lazerin keyfini çıkarın.

Web Site: www.drleylaarvas.com

Facebook  :drleylaarvas

Instagram :drleylaarvas

You Tube: drleylaarvas

BENZER KONULAR