Başkan Adayı Ahmet Köse’den Yeni Malatyaspor’a Bayram Hediyesi

31 Temmuz 2020 241 views 0

BtcTurk Yeni Malatyaspor’da başkan adaylığını açıklayan Ahmet Köse, sarı-siyahlı kulübün taraftarlarına bayram müjdesi verdi.

Uzun yıllardır Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları’nın ABD ve yurt dışındaki diğer operasyonlarını yöneten Köse, iş dünyasındaki tecrübelerini de kullanarak çalışmalarına hız verdi. Yeni Malatyaspor’da mali disiplinini sağlamayı ve kulübün finansal durumunu düzelterek sürdürülebilir bir yapı oluşturmayı hedefleyen Köse, sponsorluk görüşmelerinde ciddi yol aldı.

Tamamı profesyonellerden oluşan güçlü bir yönetim ekibi kuran Ahmet Köse, takımın isim hakkıyla ilgili Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları’ndan 15 milyon liralık sponsorluk sözü aldı. Mali açıdan güçlü, sportif olarak da başarılı bir takım oluşturma amacıyla yola çıkan Ahmet Köse, göreve geldiğinde sponsorluk gelirini birkaç yıl içinde 100 milyon liraya çıkarmayı hedefliyor.

Ahmet Köse, yaptığı açıklamada, “Yeni Malatyaspor’un sürdürülebilir ve güçlü bir mali yapıya kavuşması öncelikli hedefimiz. Camiamızın ve taraftarımızın hayalini kurduğu finansal ve sportif açıdan başarılı kulübü oluşturacağız. Sporda dünyanın önde gelen ülkelerinde uygulanan modelleri ve projeleri hayata geçirerek Yeni Malatyaspor’un marka değerine katkı sağlayacağız. Kuracağımız yapıyla Türk futboluna örnek olacak bir kulüp haline gelmeyi ve sponsorluk gelirlerimizi birkaç yıl içinde 100 milyon lirayı aşmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR