Bugünkü Haberler
NÖBETÇİ ECZANELER
NÖBETÇİ ECZANELER
ECZANELER
ADRES:
TELEFON:
ADRES:
TELEFON:
ADRES:
TELEFON:
ADRES:
TELEFON:
SPOR
 • Yeşilyurt Belediyespor 3.Lig’de
  Yeşilyurt Belediyespor 3.Lig’de
 • İşitme Engelli Sporcular Mersin’den Madalyayla Döndü
  İşitme Engelli Sporcular Mersin’den Madalyayla Döndü
 • Büyükşehir Belediyespor Kick Boks Takımı Milli Takıma Sporcu Gönderdi
  Büyükşehir Belediyespor Kick Boks Takımı Milli Takıma Sporcu Gönderdi
 • Kaşımpaşa’dan Rövanşı 2 Golle Aldık  2 – 1
  Kaşımpaşa’dan Rövanşı 2 Golle Aldık 2 – 1
 • Teknik Direktör Erol Bulut İstifa Etti
  Teknik Direktör Erol Bulut İstifa Etti
 • Henüz Hiç Bir Şey Bitmedi, 3.Lig Play-Off Maçları Bizi Bekliyor
  Henüz Hiç Bir Şey Bitmedi, 3.Lig Play-Off Maçları Bizi Bekliyor
 • Şampiyonluk İçin İnandık ve Kenetlendik
  Şampiyonluk İçin İnandık ve Kenetlendik
 • Adım adım gelen şampiyonluk
  Adım adım gelen şampiyonluk
 • Adıyaman Belediyespor Emin Adımlarla İlerliyor
  Adıyaman Belediyespor Emin Adımlarla İlerliyor
 • Adıyaman Belediyespor, Batman’ı Elinden Kaçırdı
  Adıyaman Belediyespor, Batman’ı Elinden Kaçırdı
KÖŞE YAZARLARI

EN ÇOK OKUNANLAR

ASAYİŞ
 • Saldırganlar ve Zanlılar Yakalandı
  Saldırganlar ve Zanlılar Yakalandı
 • Polisten Silah Kaçakçılığı Operasyonu
  Polisten Silah Kaçakçılığı Operasyonu
 • Jandarma Ekipleri; Teröristlere Göz Açtırmıyor
  Jandarma Ekipleri; Teröristlere Göz Açtırmıyor
 • Arguvan’da Haberleşme ve Enerji Nakil Kablo Hırsızlığ
  Arguvan’da Haberleşme ve Enerji Nakil Kablo Hırsızlığ
 • Terör Operasyonu Yapıldı, 1’i HDP İlçe Başkanı 4 Gözaltı
  Terör Operasyonu Yapıldı, 1’i HDP İlçe Başkanı 4 Gözaltı
 • Vali Aydın Baruş İki Otobüsün Karıştığı Kaza Yerinde İncelemelerde Bulundu
  Vali Aydın Baruş İki Otobüsün Karıştığı Kaza Yerinde İncelemelerde Bulundu
 • Akçadağ yolçatı mevkinde kaza 18 yaralı
  Akçadağ yolçatı mevkinde kaza 18 yaralı
 • 8209 Adet Uyuşturucu ve Uyarıcı Hap Ele Geçirildi
  8209 Adet Uyuşturucu ve Uyarıcı Hap Ele Geçirildi
 • Tarihi Eser Kaçakçılarına Operasyon
  Tarihi Eser Kaçakçılarına Operasyon
 • Malatya Emniyeti Torbacılara Göz Açtırmıyor
  Malatya Emniyeti Torbacılara Göz Açtırmıyor
Mikail Sülük ile Pütürge atağa geçecek
Mikail Sülük ile Pütürge atağa geçecek
HEDEF: ÇALIŞAN-ÜRETEN-KALKINAN BİR PÜTÜRGE Pütürge’yi geleceğe, istikbale hazırlarken, refah seviyesini yükseltip, yaşanılabilir bir kent haline dönüştürmeyi hedeflediklerini belirten AK Parti Pütürge Belediye Başkan Adayı Mikail Sülük, basına verdiği röportajında, birincil...
14 Mart 2019 23:33
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber Okundu
Malatya Özel - Malatya Haberleri - Malatya Haber Merkezi, Malatya Güncel

HEDEF: ÇALIŞAN-ÜRETEN-KALKINAN BİR PÜTÜRGE

Pütürge’yi geleceğe, istikbale hazırlarken, refah seviyesini yükseltip, yaşanılabilir bir kent haline dönüştürmeyi hedeflediklerini belirten AK Parti Pütürge Belediye Başkan Adayı Mikail Sülük, basına verdiği röportajında, birincil hedefinin gelecek nesillere hayırla yad edilecek güzel eserler inşa etmek, bölge halkının beklentilerine uygun olarak sosyal, ekonomik ve kültürel ihtiyaçlara cevap verecek, çalışan-üreten-pazarlayan bir Pütürge’yi kazandırmak istediklerini ifade etti

-Başarılı bir iş hayatınızdan siyasete atılmak sizlere neler hissettiriyor?

-Pütürge’de doğduk, belli bir yaşa kadar Pütürge’de yaşadık. İstanbul’da iş hayatına atıldık, başarılı bir süreç geçirdik. Bunun ardından Pütürge’de bazı şeylerin eksik olduğunu görmemiz üzerine bir inisiyatif alarak Pütürge’de belli başlı yatırımlar gerçekleştirdik. 2014 yılında Pütürge’mize katkı sağlamak, geliştirmek, kısır döngüden kurtarmak için aday adaylık başvurusunda bulunduk ve seçilmediğimiz halde yola devam dedik. Burada 2 dönem ilçe Başkanlığı’nı yürüttük. Adaylık sürecinde ise bütün köylerimize ve mahallelerimizde ziyaretlerde bulunduk, amacımızı anlattık. Ziyaretler sırasında hemşerilerimizin sorunlarını dinledik. Onların dertleriyle dertleneceğimizi ifade ettik. Her sorunun çözümü için elimizden geleni yapacağımızı söyledik ve ‘elimizden gelen her iş için, bunu yapacağız’ dedik. Biz hiçbir zaman Pütürge’den vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Biz memleketimizde yaşamayı, buradaki neslin eğitim görmesini, iş sahibi olmalarını, üretmelerini istiyoruz. 5 yıllık süreçte bütün bu sorunların çözümüne odaklanacağız.

-Pütürge’de yaşadığınız sıkıntıları gelecek neslin yaşamaması ve bölge halkının müreffeh bir ortama, tüm imkanlara ulaşması için neler yapmayı planlıyorsunuz?

-İstanbul’da şu an Pütürge kütüğüne kayıtlı 117 bin kişi var. Burada Pütürge’deki her mahalleden İstanbul’da başarılı olmuş iş adamlarımız var. Pütürgeliler çalışkan ve mert insanlardır. Ancak giden her vatandaşımız orada bu şartlara sahip değil. İstanbul ve dünyanın farklı yerlerinde başarılı olmuş insanlarımız neden Pütürge’de de başarılı olmasın diye düşünüyoruz. Memleketimizin hak ettiği yere gelip iyi bir pazarda yer alması ve burada yükselen gökdelenlerin olmasını, büyük bir çarşının olmasını da istiyoruz, büyüyen bir Pütürge olmasını hedefliyoruz. Bunun için de elimizden geleni yapacağız.

-Yaptığınız ziyaretlerde genellikle çocuklara olan sevginiz çok dikkat çekiyor, gönüllere girmenin öncelikle çocuklardan başladığını mı düşünüyorsunuz?

-Elbette gönüllere girmek için çocuklardan başlıyoruz. Çünkü onlar bizim geleceğimiz. Bizler ne için çalışıyoruz, tabi ki onlara bir miras bırakmak için. Biz de Şehr’ül Emin olurken bunu düşünerek hareket etmemiz gerekiyor. Hizmetlerinizi gelecek neslin refahı ve huzuru için yapmanız lazım ve ben her köye girdiğimde o çocukların heyecan ve coşkusunu, beni karşılamaları bana ayrı bir enerji ve motivasyon sağlıyor. Çünkü bizler de o mahallelerde büyüdük, onların yaşadığı sorunları yaşadık. Bu yüzden onları sevindirmek emin olun seçimi kazanmaktan çok daha önemli. Sadece seçim döneminde değil, ilçe başkanlık görevindeyken de çocukları kucaklıyorduk, onlara hediyeler veriyorduk, çünkü onlar bizim neslimiz, sermayemiz, geleceğimiz.

-Gittiğiniz her yerde rekor oy hedefliyorsunuz, bu konuda neler yapmayı planlıyorsunuz?

-Pütürgemiz AK Parti döneminde çok güzel hizmetler aldı ve gelip gördük ki daha çok yapacağımız hizmetler var. Bunun için de eğer bizler 31 Mart’ta bir rekor kırarsak, Sayın Cumhurbaşkanımızdan Pütürge’ye gelmesi için söz almışız. Ve Cumhurbaşkanımız Pütürge’ye gelirse bizim birçok projemiz gerçekleşecek, belki 10 yılda alacağımız hizmeti biz 1 yılda almış olacağız. İlçe Başkanlığı dönemimizde de bizler bunu çok küçük oylarla kaçırdık. Bu eksikleri kapatıp Türkiye’de Pütürge’nin de rekor kırabileceğini göstermeyi hedefliyoruz. Pütürgeliler vatanına milletine bağlı, inançlı insanlardır. Pütürge’de kimliğinde terörist yazan kimseyi bulamazsınız, serttir sözünü de esirgemez.

-Pütürge’de tekstil alanında bir projenizin olacak mı, bu yatırım anlamında neler yapacaksınız?

-Ben kendim tekstilciyim ve bu projeyi açıkladığımda bu konuda onlarca mesaj aldım. Bazı iş adamlarımız eğer bu gerçekleşirse biz Pütürge’de yatırım için geliriz sözünü verdiler. Bu konuda birçok kişinin görüşünü aldık ve bir tekstil sanayisi hedefimiz var. En az 10 işletmenin yer alacağı, 20 dönüm kapalı alanın olacağı ve ilk etapta tekstil sektörünün yer alacağı bir alan planlıyoruz ve bunu çok kısa bir sürede yapacağız.

-Pütürge için bir şans olduğunuz düşünülüyor, hem iş hayatı hem siyasi alanda başarılarınız var, bu konuda neler söylemek istersiniz?

-Burada amacımız gönüllere girmek, hemşerilerimizin duasını kazanmak istiyoruz. Bizim Pütürge üzerinden hiçbir siyasi hedefimiz yok. Biz asla bundan 5 yıl sonraki seçim için çalışmayacağız. Samimiyet, gayret ve tevazu ile gece gündüz demeden Pütürge’miz için çalışacağız. Pütürge’mizi güzel yerlere taşımayı hedefliyoruz. Biz gelecek nesillere çalışacağız, gelecek seçimler için değil.

-Cumhur İttifakı konusunda neler düşünüyorsunuz?

-Bizler aynı zamanda Cumhur İttifakının adayıyız ve MHP teşkilatı da bizimle geziyor. 15 Temmuz 2016’da Sayın Devlet Bahçeli bir duruş sergiledi ve milletinin yanında yer aldı. O günden bugüne bu ittifak devam ediyor. Bunun karşısında ise zillet ittifakı dediğimiz bir ittifak var ve biz onlar gibi kendilerine oy verenleri hain olarak görmüyoruz. Biz onların çatı oluşumuna hain diyoruz. Bu çatı ittifakı ülkenin kaybetmesi için ellerinden geleni yapıyorlar, biz de bunun karşısında bir duruş sergiliyoruz.

-Göç sorunu ile ilgili neler yapacaksınız, buna yönelik bir çalışmanız olacak mı?

-Biz sadece göçü engellemek değil, bu göçü tersine çevirmek istiyoruz. Projelerimizi yapmaya başladığımızda bu gözle görülür bir şekilde görünecek ve Pütürge’ye yansıyacak inşallah.

-Seçim sonrası 1 Nisan sabahı ilk olarak uygulayacağınız ve gerçekleştirmeyi hedeflediğiniz projeleriniz nelerdir?

-Biz bunun üzerinde çalışırken toplamda 120 proje karşımıza çıktı. Ama burada Pütürge için hayati öneme sahip ve Pütürge’nin kaderini değiştirecek projeler seçtik. Her proje bizim için çok önemli ve bu projelerin Büyükşehri beklemeden yapılması gereken projeler olduğunu düşünüyoruz. Bunlardan bir tane kilit parke taşı tesisi, tekstil sanayi sitesi, Şiro Çayı’nın ıslahı gibi projelerimiz var, amacımız bu projelerle vatandaşlarımızı istihdam etmektir ve burada inisiyatif alacak yatırımcı arkadaşlarımız da var. Ulaşımdan istihdama kadar birçok alanda Pütürge’yi kalkındırmayı hedefliyor, yüksek oranda bir istihdam planlıyoruz. Dolayısıyla hedefimiz; çalışan, üreten ve kalkınan bir Pütürge’dir. Tüm bunları yaparken, bütçeyi, işsizliği, üretememeyi konuşmuyor olacağız. Bu sorunlar ortadan kalkacak.

 

Google+ CommentsYORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa