Bugünkü Haberler

KÖŞE YAZARLARI
İstanbul,un Büyüsü

Ligde son maçlar yaklaştıkça maçların zorluk dereceleri ve mücadele gücü her geçen gün biraz daha zorlaşıyor.

Lider olarak çıktığımız Altınordu maçı nı zor da olsa iki sıfır alarak liderlik koltuğunu bırakmadan haftayı geride bıraktık. Kâğıt üzerinde kolay gibi görünen Altınordu takımı genç dinamik ve mücadele gücüne dayalı bir ekipten oluşuyor. Maçın doksan dakikası oyundan kopmadan gol arayıp şans faktörü yanlarında olmadan birkaç pozisyonda tehlikeli ataklarla Evkur Yeni Malatya spor un kalesin de gol aradılar. Benim şahsi fikrim Malatya takımı Malatya da oynamasından yana bunu da birkaç kez dile getirdim ancak Pazar günü İstanbul daki taraftarların Wodafon Arena stadını görünce Sayın Adil Gevrek in doğru karar aldığına inandım.

Bu maç seyirci desteği olmasaydı puan kaybı olarak son bulabilirdi doksan dakika inanılmaz destekle takımını ateşleyen ve bir an olsun susmayan taraftarlar gerçek on ikinci adam rolünü üslendiler. Malatya da sözüm ona Malatya spor lu izleyiciler en küçük bir olumsuzlukta kral kesilenler biraz olsun utanmışlardır.

Beş ,on lira olan maç bileti almayan takımına en küçük bir desteği vermeyen en küçük kötü gidişte yönetici teknik ekip ve futbolcuları yerden yere vuran bu güruh ligin sonlarına yaklaştığımız şu günlerde lider takımın maçlarını hangi yüzle izliyorlar merak ediyorum. İnşallah son maçtan sonra kapalı çarşının üzerinde sevinç çığlıkları attığımız anlarda sözünü ettiğimiz arkadaşlar burada olmazlar çünkü acısını çekmeyenler sevincini de yaşayamazlar.

Teknik direktör İrfan Buz sol bek hariç öyle başarılı bir kadro sahaya sürmüştü ki takımın ideal kadrosu işte bu denildi. İrfan başaran ın yerine Murat yıldırım bu formayı daha çıkarmam dercesine saha da ayak basmadığı yer bırakmadı ve son dakika güzel oyununu gol ile taçlandırarak maçı tamamladı İrfan hoca,nın sol beke dialibanın kaydırılmasına bir anlam veremedik maç sonu röportajın da geçmiş te Dialiba sol bek olarak oynadığını ve onun için bu kaydırmayı yaptığını söylese de sol bek konusu sıkıntı yaratmış göründü.

Kazanan her zaman haklıdır mantığıyla yola çıkarsak takım kazandı ve liderliği ni devam ettirdi. Belki güzel futbol yoktu eksik taraflar fazlaydı ama iki gol üç puan ve liderlik olunca alkışı da hak ediyorlar.

Google+ Comments


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa