Başkan Kılınç, Milletvekili Aydın ve İl Başkanı Dağtekin’le Deprem Bölgesinde

28 Ocak 2020 2.575 views 0

ADIYAMANLILARIN DUASI ELAZIĞLI VE MALATYALI KARDEŞLERİMİZLE

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman milletvekili Ahmet Aydın ve AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin ile birlikte, Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8’lik depremden sonra bölgeye giderek vatandaşlara ‘geçmiş olsun’ dileğinde bulundu.

24 Ocak Cuma günü merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan ve birçok kentte şiddetli şekilde hissedilen 6.8’lik depremden sonra, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı, Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ve AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin ile birlikte afet bölgesini ziyaret eden Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, depremden etkilenen vatandaşlara ve yetkililere ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu.

Ziyarete ilk olarak depremi Adıyaman’da en fazla hisseden noktalardan birisi olan Çelikhan’dan başlayan heyet, Çelikhanlılar adına Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut’u makamında ziyaret ederek ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti. Çelikhan ziyaretinden sonra AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un Elazığ programına dahil olan heyet, burada incelemelerde bulunarak, Elazığ halkının yanında olduklarını gösterdi. Günün son programında da, depremin etkilediği bir başka nokta olan Malatya’ya geçen Adıyaman heyeti, burada Malatya Valisi Aydın Baruş’u ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret ederek, Adıyaman halkının dualarının kendileriyle birlikte olduğunu iletti.

Ziyaret sonunda bir değerlendirmede bulunan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, “Devletimiz yaraları en kısa sürede saracaktır inşallah. Tüm Türkiye gibi Adıyamanlıların da duası ve kalbi Elazığ’daki ve Malatya’daki kardeşlerimizle birliktedir. Onların desteklerini iletmek için bugün afet bölgesindeki kardeşlerimizi ziyaret ettik. Rabbim ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmazsın” diye konuştu.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

sanalbasin.com üyesidir