Ağbaba’dan Doğanşehir İçin Atm Talebi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Doğanşehir İlçesi Gövdeli, Kapıdere, Bıçakçı, Beğre, Örencik ve Küçüklü Mahallelerinin Ziraat Bankası ATM talebini banka genel müdürlüğüne ileterek sorunun çözümünü istedi.

07 Eylül 2021 118 views 0

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, geçtiğimiz günlerde Doğanşehir İlçesi’ne yaptığı ziyarette mahallelerin sorunlarını dinleyerek çözümü için girişimde bulunacağını belirtmişti. Ağbaba, mahalle sakinlerinin Ziraat Bankası’ndan talep edilen ATM için banka genel müdürlüğünden talepte bulundu.

Ağbaba, Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü’ne yazdığı yazıda, “Malatya ili Doğanşehir İlçesine bağlı; Gövdeli, Kapıdere, Bıçakçı, Beğre, Örencik ve Küçüklü Mahalleleri fiziksel açıdan birbirlerine yakın mahalleler olup ilçe merkezini ulaşım ve araç bakımdan mahrumiyet yaşayan yerlerdir.Bahse konu yerde yaklaşık 4 Bin 300 kişi yaşamaktadır. Bu kişilerin yaşadığı mahallerde sadece sabah erken saatlerde ilçe merkezine araç bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı sadece para çekmek için Doğanşehir Merkezinde giden kişilerin 1 günü heba olmaktadır. Genel müdürlüğünüzden Gövdeli yada Kapıdere mahallesine para çekilmesi amacıyla bir adet ATM konularak ortaya çıkan mağduriyetin giderilmesini talep ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

BENZER KONULAR