4.Ulusal Resim Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

4.Ulusal Resim Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

06 Eylül 2018 251 views 0

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından düzenlenen 4. Ulusal Resim Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. “Teknoloji Bağımlılığı” konulu yarışmaya 57 İlden 1384 eser katıldı. Ödül töreninde konuşan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, öğrencileri tebrik etti.

Bağımlı Olma Özgür Ol

Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde düzenlenen ödül törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Genel Sekreter Yardımcısı Metin Torun, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay, öğrenciler ile aileleri katıldı. Törende bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak Malatya’mızın kültürel-sosyal gelişimine büyük hassasiyet gösteriyoruz” dedi. “Klasik belediyecilik hizmetlerimizi en güzel şekilde yapmamızın yanında sosyal-kültürel-sanatsal-sportif çalışmalar, projeler üretiyoruz” diyen Başkan Polat, “Şehir sakinleri, özellikle çocuklarımız için gençlerimiz için alanlar açıyoruz. İşte ulusal resim yarışması gibi faaliyetleri yapmamızın temel mantığı çocuklarımızın yeteneklerini geliştirmeleridir. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum, anne-babaları kutluyorum, öğrencilere ömür boyu başarılar diliyorum” diye konuştu. Daha sonra dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Program sonunda, yarışmada dereceye giren eserler ve sergilenmeye değer bulunan eserlerin yer aldığı sergi de gezildi.

Türkiye genelindeki tüm ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımına açık olarak düzenlenen yarışma, “Bağımlı Olma Özgür Ol” sloganıyla gerçekleştirildi. Yarışmaya 57 İlden 293’ü lise kategorisinde, 1091’i de ortaokul kategorisinde olmak üzere toplam 1384 eser katıldı.

Dereceye girenler

Ortaokul kategorisinde İstanbul’dan katılan Lara Avcı birinci, Samsun’dan Boran Tan ikinci, yine Samsun’dan İrem Bade Usta üçüncü oldu. Lise kategorisinde ise Mersin’den katılan Sibel Sağ, eseriyle birinciliği elde ederken, Kütahya’dan İkra Altındaş ikinci, İzmir’den Şeyma Mervenur Sönmez de üçüncü oldu.

Lise kategorisinde mansiyon ödülü almaya hak kazananlar ise sırasıyla Şanlıurfa’dan Emine Aydoğan, Diyarbakır’dan Cihan Taylan ve Bolu’dan Alikan Çetin oldu. Ortaokul kategorisinde ise Samsun’dan Çağın Akay Yazıcı, Rize’den Damla Yılmaz ve İstanbul’dan Muhammed Said Özen mansiyon ödülü kazandılar.

Ödüller

Ortaokul öğrencileri için birincilik ödülü 1500 TL; ikincilik ödülü 1000 TL; üçüncülük ödülü 500 TL ve 3 adet mansiyonun her biri için 250 TL olarak ödül takdim edildi.

Lise Öğrencileri için birincilik ödülü 2000 TL; ikincilik ödülü 1500 TL; üçüncülük ödülü 1000 TL ve 3 adet mansiyonun her biri için 250 TL ödül verildi.

İlki “Engel Siz Misiniz?” konusunda gerçekleştirilen Ulusal Resim Yarışmasının ikincisi “Çizgilerle Merhamet”; üçüncüsü de geçtiğimiz yıl “Milli Birlik ve Kardeşlik” konusunda düzenlenmişti.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

bahis siteleri